Witamy na stronie

Przedszkola Publicznego nr 3 w Tarnowie.

Znajdziecie tutaj Państwo wszelkiego rodzaju
informacje dotyczące naszej instytucji. Jesteśmy 3- oddziałowym przedszkolem i istniejemy od 1966 roku.

Zapraszamy do przeglądnięcia naszej strony i zapoznania się z opublikowanymi treściami.

Tworzymy przedszkole przyjazne dziecku, otwarte dla środowiska lokalnego.

• Jesteśmy przedszkolem wspomagającym rozwój dzieci oraz wspierającym Rodziców w ich działaniach wychowawczych
  • Zapewniamy okazję do różnorodnych, ciekawych zajęć, stwarzamy warunki do wielokierunkowej edukacji dzieci.

• Nasz wychowanek to dziecko sprawne fizycznie, łatwo nawiązujące kontakty, tolerancyjne, koleżeńskie.

• Chcemy wychować samodzielnego, twórczego, otwartego na kontakty z innymi wszechstronnie rozwiniętego ucznia szkoły podstawowej.

• Każde dziecko jest u nas jednakowo ważne, bez względu na jego poziom rozwoju intelektualnego lub ruchowego.

• Stwarzamy ciepłą, pełną miłości i akceptacji atmosferę oraz poczucie bezpieczeństwa.

• Oferujemy dobrze wyposażone sale dydaktyczne, smaczne i zdrowe posiłki, fachową kadrę pedagogiczną, przyjazne otoczenie przyrodnicze i partnerskie relacje.

• Tworzymy system wychowawczy w oparciu o dom rodzinny. Nasz cel realizujemy w poczuciu bezpieczeństwa, dbając o zachowanie ogólnie przyjętych norm społecznych.

W pracy wychowawczo-dydaktycznej kierujemy się takimi zasadami jak : humanizm, wzajemny szacunek, tolerancja oraz odpowiedzialność za siebie i innych. Cechuje nas otwartość na zmiany, twórcza postawa.

Przy przedszkolu znajduje się duży, zielony ogród wyposażony w urządzenia i zabawki ogrodowe, gdzie dzieci z radością spędzają czas na świeżym powietrzu. Przedszkole dysponuje salami, przystosowanymi do dziennego pobytu dziecka w przedszkolu. Każda z sal wyposażona jest w odpowiednie meble dostosowane do wieku dziecka. W salach znajdują się kąciki zainteresowań: zabaw, gier, tematyczne. Przedszkole czynne jest przez pięć dni w tygodniu od godziny 6.00 do 16.30. Zajęcia prowadzone są w trzech grupach wiekowych od 3 do 6 lat. Zapewniamy trzy smaczne posiłki dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek). Dzieci uczą się języka angielskiego, uczestniczą w zajęciach z gimnastyki korekcyjnej, objęte są opieką logopedyczną.  Posiadamy wysoko wyspecjalizowaną kadrę pedagogiczną. Pracuje u nas siedem nauczycielek, logopeda.

Mocne strony naszego przedszkola:

- Atrakcyjne położenie placówki.

- Nowoczesna i wciąż modernizowana i doposażana baza.

- Ciekawa i wszechstronna oferta edukacyjna.

- Autorskie programy pracy.

- Szeroki wachlarz imprez, uroczystości i wycieczek.

- Udział w licznych konkursach, festiwalach i akcjach.

- Wysoki poziom pracy dydaktyczno-wychowawczej (innowacje, nowatorstwo).

- Każde dziecko jest u nas jednakowo ważne, bez względu na jego poziom rozwoju intelektualnego lub ruchowego.

- Miła, domowa atmosfera i klimat przedszkola sprzyjające szybkiej adaptacji dziecka.

- Nauczyciele preferują indywidualne podejście do dziecka.

- Dyrektor operatywny, życzliwy, otwarty na innowacje.

- Wysokie kwalifikacje i ustawiczne doskonalenie nauczycieli.

- Prowadzona systematycznie strona internetowa przedszkola.

- Piękny ogród przedszkolny.

- Urozmaicony i zgodny z zasadami zdrowego żywienia jadłospis.

- Szeroka współpraca ze środowiskiem lokalnym: instytucjami oświatowymi i społecznymi.

- Cechuje nas otwartość na zmiany, twórcza postawa. –

- Wysoki poziom zadowolenia rodziców - powodzenie placówki w środowisku.