Lekcja ekologii

30.04.2024

W naszym przedszkolu dzieci uczestniczyły w żywej lekcji ekologii. Rodzice naszej koleżanki Julki uczyli nas jak sadzić rośliny. Przygotowaliśmy piękny skalniak, który będzie cieszył nas swoim widokiem. Będziemy obserwować wzrost roślin każdego dnia. Serdecznie dziękujemy Państwu Magdalenie i Grzegorzowi Pabian za zaangażowanie i poświęcony wolny czas.

Święto Konstytucji 3 Maja

29.04.2024 w naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy Święto Konstytucji 3 Maja oraz Święto Flagi. Uroczystość rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu Mazurka Dąbrowskiego. Najstarsze przedszkolaki przedstawiły część artystyczną- słowem, śpiewem i tańcem wyraziły swoją miłość do Ojczyzny i symboli narodowych. Czerwone barwy i uroczyste stroje galowe podkreśliły rangę Święta Konstytucji 3 Maja w naszym przedszkolu i uroczysty charakter tego wydarzenia.

Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. To wspaniała okazja, aby pomyśleć co każdy z nas może zrobić dla Ziemi. W naszym przedszkolu Święto to obchodziliśmy 24 kwietnia. W tym dniu dzieci z oddziału I uczestniczyły w zajęciach o charakterze ekologicznym i przyrodniczym. Podczas zajęć dzieci uczyły się jak ważne jest dbanie o Naszą planetę, przypomniały sobie zasady recyklingu. Wszystkie te działania miały na celu rozbudzenie w dzieciach potrzeby dbania o planetę Ziemię oraz miłości do niej.

Lekcja fizyki w Szkole Podstawowej nr 24

Fizyka jest prawie jak magia, którą dzieci mogą zobaczyć i w której mogą wziąć udział.

W dniu 24.04.2024 nasze przedszkolaki uczestniczyły w lekcji fizyki prowadzonej przez panią Joannę Przygodę oraz uczniów Szkoły Podstawowej Nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi. Dzieci obserwowały różne eksperymenty i wysuwały wnioski. Serdecznie dziękujemy za interesujące zajęcia rozwijające nasze horyzonty.

Niebieskie Igrzyska

Niebieskie Igrzyska 2024

Z okazji Światowego Dna Świadomości Autyzmu w naszym przedszkolu odbyły się Niebieskie Igrzyska 2024 - ogólnopolskie wydarzenie organizowane przez Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku. Wydarzenie składało się z dwóch części: części edukacyjnej - prezentacji multimedialnych, filmów edukacyjnych o autyzmie, warsztatów "Jesteśmy różni i pomagamy sobie"   oraz z części sportowej ? zabaw i konkurencji sportowych. Niebieskie Igrzyska mają pokazać, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces.

Pragnąc uczcić ten dzień 22 kwietnia w przedszkolu królował kolor niebieski, zarówno wśród naszych ubrań, jak również sale były przystrojone na niebiesko. Igrzyska rozpoczęły się od hymnu, wprowadzenia znicza olimpijskiego i zawieszenia flagi olimpijskiej. I jak na prawdziwe igrzyska przystało podczas ceremonii otwarcia była też część artystyczna ? taniec najstarszych przedszkolaków "Smerfów świat". Po oficjalnym otwarciu zorganizowaliśmy dla dzieci strefy z różnymi zadaniami do wykonania: sportową, kreatywności, fotobudkę, relaksu. Każde dziecko na koniec otrzymało niebieski medal.

Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili.

Film o Autyzmie: https://www.youtube.com/watch?v=5n93mDQ8080Jaś i niebieskie motyle: https://www.youtube.com/watch?v=bBWel0S7J6Y
Oddział I w Bibliotece Pedagogicznej

W krainie bajek ? zabawy integracyjne i literackie

Przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach kształcących sympatię do literatury, a więc w przyszłości do czytania książek. Zachęcały do uważnego słuchania opowieści oraz stwarzały okazję do pochwalenia się znajomością bajek przez dzieci.

Międzynarodowy Dzień Sztuki

Międzynarodowy Dzień Sztuki ? ?Z kulturą za pan brat?.

Rozbudzanie u dzieci zainteresowania sztuką malarską i rzeźbą. Rozwiązywanie rebusów ? kształtowanie gotowości do nauki czytania oraz estetyczne wykonanie prac plastycznych.

Dzień Książki i Praw Autorskich

W naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto to ma na celu promowanie czytelnictwa. W tym dniu przedszkolaki miały możliwość poznać etapy powstawania książki, nowe zawody jak np. korektor, ilustrator, wydawca, pisarz, oraz zasady szanowania książek. Wskazywaliśmy różnice między biblioteką, a księgarnią. W tym dniu odbył się konkurs "Przyjaciel książki", w którym najstarsze przedszkolaki prezentowały swoje umiejętności czytelnicze. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy, zaś wszystkich przedszkolaków i ich rodziców zachęcamy do spędzania wolnego czasu z książką.