Wigilia 2023

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, na który czekamy i przeżywamy go uroczyście w naszym przedszkolu. W dzień przedszkolnej Wigilii panowała ożywiona, radosna atmosfera. Świąteczne dekoracje oraz dzieci w strojach galowych wprowadzały nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne wydarzenie. Wspólne wigilijne spotkanie jest już tradycją - występ artystyczny najstarszej grupy dzieci, opłatek, wspólne kolędowanie, świąteczny obiad. Najważniejsze w tym szczególnym dniu jest to , że ten wyjątkowy czas spędziliśmy wspólnie pamiętając o polskich zwyczajach i tradycji.

Konkurs - Anioły

Rozstrzygnięto konkurs na " Świąteczne anioły". Konkurs był skierowany do przedszkolaków wraz z ich rodzicami. Dzieci wykonały dowolnie przez siebie wybraną techniką przepiękne anioły. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni. Dziękujemy za udział i gratulujemy sukcesu.

Międzynarodowy dzień osób z niepełnosprawnością

3 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych W naszym przedszkolu wszystkie dzieci uczestniczyły w specjalnych zajęciach, których celem było budowanie tolerancji, zrozumienia, życzliwości i chęci niesienia pomocy niepełnosprawnym poprzez udział w warsztatach polisensorycznych. Dzieci w formie zabawy doświadczały jak trudno na co dzień radzić sobie, gdy nie widzimy, nie słyszymy lub kiedy mamy trudności w poruszaniu się. Dowiedziały się w jaki sposób pomóc osobom niepełnosprawnym przezwyciężać napotkane przeszkody i jak należy zachować się w kontakcie z osobom niepełnosprawną.

Rodacy Bohaterom

W naszym przedszkolu dzieci z oddziału I i II wraz z rodzicami wzięły udział w Ogólnopolskiej Akcji "Rodacy Bohaterom" przygotowując paczkę dla polskiego kombatanta na Kresach. Udział w akcji jest dobrą lekcją dla młodego pokolenia o empatii i otwartości na drugiego człowieka.

Sprzątanie świata łączy ludzi

19.12.2023 W Sali Lustrzanej przy ul. Wałowej miało miejsce uroczyste podsumowanie akcji " Sprzątanie świata -Polska 2023" pod hasłem " Sprzątanie świata łączy ludzi". Przedstawiciele Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa wręczyli nagrody i upominki zachęcając wszystkich do działań na rzecz ochrony środowiska. Nagrody zostały zakupione w ramach projektu " Tarnów - Nowe Spojrzenie" finansowanego że środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego w ramach Programu Rozwój Lokalny na lata 2014- 2021 oraz Budżetu Państwa.

Certyfikat dla małych księgarni

Nasze przedszkole uczestniczyło w ramach programu " Certyfikat dla małych księgarni 2023-2024" w spotkaniu z aktorką panią Kingą Piąty. Celem programu jest wsparcie małych księgarni oraz wzmocnienie ich roli jako placówek aktywnie promujących czytelnictwo i promotorów kultury dla lokalnych społeczności. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały polskich legend. Były to ciekawe pełne przygód historie.

Tydzień hiszpański

W dniach 11.12. ? 15.12. 2023r. w naszym przedszkolu rozpoczęły się obchody tygodnia hiszpańskiego. Głównym celem było poznanie kultury i tradycji Hiszpanii. Dzieci dowiedziały się, gdzie leży Hiszpania, jaką posiada flagę, walutę, zabytki, kluby sportowe. Dowiedziały się, kto to jest torreador, Zorro. Poznały sylwetkę słynnego hiszpańskiego malarza Pabla Picassa oraz kilka jego obrazów. Oglądając je starali się wymienić jak najwięcej skojarzeń z nimi związanych. Na koniec sami zostali malarzami i pięknie wykończyli swoje ?obrazy?. Nie zabrakło również hiszpańskich przysmaków. Dzieci z Oddziału II przygotowały deser Torrijas. Degustacjom nie było końca? Przedszkolaki poznały twórczość R. Bonilla i S. Isern i z zainteresowaniem słuchały czytanych bajek. Na koniec podsumowaliśmy tydzień filmem dla dzieci pt. Bolek i Lolek w Hiszpanii?. A w kolejnym miesiącu czeka nas następna podróż?

Lekcja muzealna

12.12.2023 dzieci z oddziału III po raz kolejny odwiedziły tarnowski Ratusz. Uczestniczyły w drugich zajęciach muzealnych na których zwiedzały zbrojownię. Po zajęciach każde dziecko wykonało swojego konika. któremu rysowały elementy zbroi, a także ozdabiały je cekinami.