Dzień Polskiej Niezapominajki

13.05.2024 w naszym przedszkolu obchodziliśmy "Dzień Polskiej Niezapominajki". Dzieci przyszły do przedszkola ubrane w niezapominajkowe kolory, wszyscy otrzymali emblematy niezapominajki. Dzieci śpiewały piosenki, mówiły wierszyki oraz brały udział w zabawach dydaktycznych, a na koniec wszyscy otrzymali pomoce plastyczne aby już w swoich oddziałach wykonać prace. Czekamy na efekty

Międzyprzedszkolny Konkurs Logopedyczny

Dnia 13.05.2024  w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie IV Międzyprzedszkolnego Konkursu Logopedycznego organizowanego przez Przedszkole Publiczne Nr 3. W tym roku temat konkursu brzmiał " Bajki logopedyczne - plastycznie". W konkursie wzięło udział 11 przedszkoli. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałych prac, kreatywności i pomysłowości. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie już za rok.

Snuj się snuj bajeczko

W dniu 8.05.2024 odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu "Snuj się snuj bajeczko". Nasze przedszkole odniosło spektakularny sukces uzyskując Nagrodę Specjalną Centrum Sztuki Mościce wręczanej po raz pierwszy za przedstawienie pt. "Czerwony Kapturek". Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne na scenie przed zaproszonymi gośćmi. Nagrodę jury uzyskała również Julia K. za rolę wilka. Wszystkim naszym małym aktorom gratulujemy.

Eko Opowieści o Wodzie

Przedszkolaki z oddziału II i IlI wzięły udział w konkursie " Eko Opowieść o Wodzie" w ramach programu " Mamo ,tato wolę wodę ". Dzieci przedstawiły, w formie krótkiej historyjki ilustrowanej pracę " Historię o przygodach kropelki wody".

Każdy przedszkolak wie jak chronić powietrze

9.05.2024 Przedszkolaki z oddziału III wzięły udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Urząd Miasta Tarnowa w ramach kampanii "Razem stwórzmy lepszy klimat!- działania edukacyjne w zakresie przeciwdziałania emisjom dofinansowanej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Konkurs plastyczny " Każdy przedszkolak wie jak chronić powietrze" poprzedzony był zajęciami dydaktyczno- wychowawczymi, obejrzeniem filmików edukacyjnych.

Zdobyta przez nas wiedza będzie utrwalana w dalszej pracy i naszych praktycznych działaniach ekologicznych.

www.youtube.com

www.youtube.com

9.05.2024r.

Uroczyste wręczenie nagród za udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Witaj Maj , Trzeci Maj". Pola P, Elena R, Jakub R otrzymali nagrody za udział w konkursie. Wśród 200 zgłoszonych prac komisja konkursowa wyróżniła 6 prac. Wyróżnienie otrzymała praca Emila S. To wielki sukces i wyróżnienie dla naszego przedszkola. Wszystkim laureatom Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego serdecznie gratulujemy. Organizatorami i sponsorami konkursu byli: Bractwo Kurkowe w Ciężkowicach, WTZJP2 - Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II, Centrum Handlowe BAZAR, Społem Tarnowska Spółdzielnia Spożywców. Wojewódzki Konkurs Plastyczny odbył się pod patronatem medialnym RDN Małopolska.

Oddział III w Bibliotece Pedagogicznej

7.05.2024 dzieci z oddziału III uczestniczyły w zajęciach w Bibliotece Pedagogicznej. Temat zajęć " Wycieczka po Europie. Z czego słyną europejskie państwa". Zajęcia prowadzone były z wykorzystaniem magnetycznej mapy Europy. Przedszkolaki dopasowywały odpowiednie puzzle poznając położenie poszczególnych krajów, flagi a także rzeczy, z których słyną państwa europejskie. Wykonały prace plastyczne projektując flagę Leśnej Unii.

Zajęcia koleżeńskie

Dnia 30.04.2024r. odbyły się kolejne zajęcia koleżeńskie pt. " Symbole narodowe". Dzieci utrwaliły polskie symbole narodowe: hymn, flagę, godło oraz uświadomiły sobie rolę Ojczyzny w życiu człowieka.